Новини

Подорож під назвою Diamond Challenge: як українські команди змагались за головний приз в США
25 квіт.

Подорож під назвою Diamond Challenge: як українські команди змагались за головний приз в США

Від 
(0 голосів)

У кампусі Університету штату Делавер для боротьби за 11 000$ на Diamond Challenge Summit 13-15 квітня зібралися більш ніж 60 команд підлітків з 22 країн світу.

Саміт – заключна частина конкурсу Diamond Challenge for High School Entrepreneurs, де команди-переможці національних етапів конкурсу за напрямами Business Innovations та Social Innovations представляють свої концепції. Конкуренція серед учасників шалена: до фіналу проходять лише по 3 команди за кожним напрямом, відтак для кожної країни необхідно себе представити якомога краще. 

Окрім власне пітчингу та визначення переможців конкурсу, організатори Diamond Challenge проводили тімбілдінг активності для учасників, численні воркшопи, менторські сесії, тури до кампусових центрів інновацій. У цьому і полягає головна місія конкурсу – навчати, об’єднувати та будувати всесвітню мережу активних та ініціативних підлітків, що будуть не лише втілювати свої бізнес-ідеї в життя, а й допомагатимуть своїм одноліткам з різних куточків світу.

Переможці українського відбору Diamond Challenge команди NoteSpace у складі Давида Вінярського та Bincle у складі Гончарук Світлани та Жданової Вікторії виступали 13 квітня 2019 року у рамках півфінального пітчингу. Їхніми конкурентами були команди з Вірменії, Греції, Китаю, Чехії, Іспанії, Південної Кореї та Сполучених Штатів Америки.

Незважаючи на високу конкуренцію та розширену географію конкурсу, до фіналу пройшли лише 6 команд з США. Ці команди-фіналісти не просто презентували свої ідеї, а ще й показували пристрої, наочно демонстрували результати подекуди не одного року роботи над своєю інноваційною ідеєю.

За результатами фінального пітчингу переможцями Diamond Challenge for High School Entrepreneurs у 2019 році стали:
Напрям Business Innovations

1 місце: BACvision (Вірджинія, США)

Команда створила модульний апарат, що за допомогою сканування зіниці визначає вміст алкоголю та інших токсичних речовин у крові.

2 місце: Optiglass (Массачусетс, США)

Команда створила дивайс, що за використанням ехолокації та машинного навчання допомагає людям з порушенням зору краще адаптуватися та жити у сучасному світі.

3 місце: Natrion (Конектикут, США)

Natrion передбачає створення спеціальних, безпечних, дружніх до екології накопичувачів та зберігачів енергії за допомогою інноваційної технології використання натрій-іонних акумуляторів.

За напрямом Social Innovations:

1 місце: MatchMeds (Меріленд, Нью-Джерсі, США)

MatchMeds передбачає створення спеціальної платформи, що з'єднує соціально незахищених людей з низьким доходом та благодійними клініками, що можуть фінансово допомогти або надати ліки за нижчою ціною.

2 місце: The Oil Magnet (Ілінойс, США)

Бізнес передбачає інноваційну технологію очистки нафти за допомогою boom-технології та магнітних нанотехнологій.

3 місце: SOBROS (Каліфорнія, Нью-Гемпшир, Текас, США)

SOBROS являє собою маленький гаджет, що забарвлює воду у певний колір, якщо в рідині наявні наркотики або інші токсичні речовини.

Diamond Challenge – це не просто конкурс, це в першу чергу можливість для молоді отримати зворотній зв'язок про свої ідеї. Як зазначила Світлана Гончарук, учасниця команди Bincle «Ми почали роботу над власним проектом задовго до Diamond Challenge, однак розуміли, що саме зараз і є той шанс, який ми можемо використати і представити світу свою ідею. Благодійний Фонд ICEPP допомагав нам на кожному етапі конкурсу: організовував онлайн-консультації з експерткою з соціального підприємництва, провів триденний тренінг з публічного виступу та якнайкращого оформлення пітчдеків – усе це допомогло нам стати найкращими серед 10 команд-фіналістів. Поїздка до Делаверу стала вищою точкою нашої подорожі під назвою Diamond Challenge, і всі зусилля були варті того. Усі ми були з різних країн, з різних середовищ та з різним бекграундом, але конкурс об’єднав нас усіх! Дякую Diamond Challenge за цей досвід, що беззаперечно змінив усе життя».

Вікторія Жданова, учасниця команди Bincle зазначила: «Diamond Challenge – це найкраще, що сталося зі мною цього року! Протягом усього періоду підготовки нас підтримувала ментор Патріс Станкавич – волонтерка Корпусу Миру в Україні. Найбільше мені запам’яталася поїздка до США, адже це був мій перший раз закордоном. Незважаючи на те, що ми не пройшли до фіналу конкурсу, ми не засмутилися, адже сама участь у цьому конкурсі – велика радість та честь для нас».

Цього року на відбірковому етапі Diamond Challenge for High School Entrepreneurs взяли участь більше 40 команд та більше 100 підлітків, до фіналу національного відбору пройшли 19 команд зі всієї України. У рамках підготовки до фінальних заходів було проведено дві сесії триденних тренінгів. Фінальні заходи пройшли у м. Києві у America House Kyiv 15-16 березня, де визначилися дві команди-переможці, що поїхали презентувати свої ідеї до США на Diamond Challenge Summit 13-14 квітня. 

Благодійний Фонд ICEPP уже втретє проводить національний етап конкурсу Diamond Challenge for High School Entrepreneurs. Цього року конкурс пройшов за підтримки Посольства США в Україні у партнерстві з Університетом Штату Делавер, Міністерством молоді та спорту України та Peace Corps Ukraine.

Прочитано 1174 разів Останнє редагування Четвер, 02 травня 2019 06:29
  • Адреса:Україна,
    місто Київ