Версія для друку
НУО як інструмент розвитку громадянського суспільства
20 черв.

НУО як інструмент розвитку громадянського суспільства

На сьогоднішній день Україна як ніколи близька до інтеграції в європейську спільноту. Але даний процес неможливий без побудови громадянського суспільства, що є однією з необхідних умов просування України до європейського цивілізаційного простору.

Становлення громадянського суспільства в Україні неможливе без існування та розвитку організацій третього сектору. Розгалуджена система неурядових громадських організацій є важливим показником розвитку громадянського суспільства. Громадські організації сприймаються як одна з найефективніших форм участі громадян у прийнятті рішень і управлінні на державному та місцевому рівнях. Крім того, на громадські організації покладаються очікування у розв'язанні низки проблем в українському суспільстві.

Незважаючи на зростання чисельності громадських об'єднань необхідно відзначити, що їх кількість залишається досить малою. За кількістю громадських організацій на 10 тис. осіб значно відстає від країн ЄС.

Для ефективного функціонування українських громадських організацій важливим етапом розвитку є зміцнення їх інституційної спроможності.

Сьогодні "Інститут громадянської освіти та суспільних програм" на ринку освітніх послуг представляє Професійний курс з управління неурядовими організаціями "Non-profit Management", головною метою якого є зміцнення інституційної спроможності НУО.

Отже, становлення громадянського суспільства в нашій державі набуває дедалі більшої актуальності в контексті орієнтації на європейські цивілізаційні цінності. Проте процес розбудови громадянського суспільства складний і суперечливий відзначається значною тривалістю.

Прочитано 1416 разів Останнє редагування Четвер, 21 квітня 2016 08:10