Новини

Digital Youth: соціальні виклики громад очима молоді
16 вер.

Digital Youth: соціальні виклики громад очима молоді

Від 
(1 Голосувати)

13 вересня у місті Києві Благодійний фонд ICEPP організував фінальний захід проекту Digital Youth*, на якому 20 талановитих школярів-старшокласників з 8 об’єднаних територіальних громад Київської області презентували свої власні інформаційні компанії, що мали привернути увагу громадськості до соціальних та/або екологічних викликів.  

Протягом трьох місяців 20 талановитих та креативних підлітків у віці від 14 до 16 років з ОТГ Київщини проходили комплексну програму навчання, де опановували знання про використання сучасних інформаційно-комунікаційних технологій в контексті активного громадянства та підвищення обізнаності щодо соціальних викликів, з якими стикається громада.  

Фінальним завданням команд було створення інформаційної компанії або соціального флешмобу, що буде спонукати їхніх співгромадян впливати на вирішення існуючих проблем у їхніх містах/селищах, та просування її у соціальних мережах. Лише за 2 тижні загальне охоплення вірусних відео у мережі інтернет сягнуло більш ніж 55 тисяч переглядів, а також зібрало більш ніж 3 тисячі коментарів, вподобань та поширень. 

Під час фінальних презентацій визначали долю 20 учасників експертні судді: Марина Попатенко – начальниця Управління молодіжної політики та національно-патріотичного виховання Київської обласної державної адміністрації, Алла Прунь – Виконавча директорка інформаційно-аналітичного центру «Громадський Простір», Ольга Малиш – Засновниця комунікаційної агенції Friends of Brands, Анатолій Безпалюк – Радник з проєктів Програми “U-LEAD з Європою» та Оксана Лелюк  – Радниця з комунікацій Київського Центру розвитку місцевого самоврядування. Умови перемоги були традиційними: необхідно було вразити суддів своєю унікальністю, представити результати просування інформаційної кампанії у соціальних мережах і довести, що проблема у громаді почала вирішуватись.

Найпопулярнішою темою інформаційних кампаній була екологічна. Команда з Березанської громади висвітила проблему лукізму серед молоді - дискримінації за зовнішнім виглядом. Також учасники піднімали не менш важливі теми, такі як відсутність належного дозвілля у невеликих містечках, байдужості молоді до проблем у своїх локальних осередках та міграції, страху та сором’язливості серед молоді, що може негативно впливати на їхнє життя. 

За результатами оцінювання від журі була визначена команда-переможниця проекту Digital Youth. І нею стала команда з Ржищівської ОТГ у складі Яненко Катерини та Бартко Анастасії, що отримають можливість подальшого розвитку їхніх цифрових компетенцій. Дівчата зняли потужний соціальний ролик, що привертає увагу до байдужості молоді до проблем у громадах та піднімає питання міграції молодих людей закордон. #вибірзатобою – це не лише можливість наголосити на проблемі, а й переконати молодь не лишати власні локальні осередки, працювати на благо їхнього розвитку та спільно з усіма робити свій вклад у розвиток України.

 Катерина Яненко зазначила: «Для нас було великою радістю брати участь у такому проекті. Спочатку нам здавалося, що все це матиме вигляд формального навчання, однак після перших тренінгів нам стало зрозуміло, наскільки потрібним та класним є цей проект для молоді з ОТГ. Ми надзвичайно щасливі, що змогли виграти головний приз та стати найкращою ОТГ Київської області». 

Особливий приз глядацьких симпатій від гостей заходу отримала команда з Макарівської громади у складі Гончарова Богдана, Головченко Антона та Островської Марії. Їхній флешмоб #belikejordan став вірусним у соцмережах: на ньому люди намагаються влучити у сміттєві баки пластиковими пляшками, імітуючи вкидання баскетбольного м’яча у сітку. 

Незалежно від результатів конкурсу, всі учасники отримали неоціненний фідбек: і від представників влади, і фахівців у сфері комунікативістики, і людей, що протягом десятиліть реалізовують молодіжні проекти. Сподіваємось, що участь у проекті Digital Youth стане для них каталізатором майбутніх перетворень, над якими вони будуть надалі працювати.

Проект Digital Youth в Київській області завершився, однак робота над вирішенням проблем у громадах лише почалася. Ми віримо у талановиту українську молодь, яка здатна змінювати нашу державу на краще!

*Проект «Digital Youth: цифрові технології як інструмент залучення молоді до розвитку громад», реалізується  Благодійним Фондом ICEPP за підтримки Програми для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку “U-LEAD з Європою», та у партнерстві з Міністерством молоді та спорту України.  

БІЛЬШЕ ФОТО ЗА ПОСИЛАННЯМ  

 

Прочитано 1048 разів Останнє редагування Вівторок, 01 жовтня 2019 07:04
  • Адреса:Україна,
    місто Київ